/Files/images/20171017_123355.jpg

Віват, рідна школо!

Віват, рідна школо! Саме так говоримо ми, адже більше 48 років колектив СЗШ № 6 веде дітей до країни Знань, де збуваються мрії. Це шлях злетів і падінь, перемог і невдач. Це шлях незабутніх зустрічей і розставань, сліз радостей і розчарувань. Це шлях, яким пройшло понад 3000 учнів, з яких 60 медалістів, 150 учителів, 5000 батьків.

А розпочалось усе 1 вересня 1970 року. Цього дня школа гостинно відчинила двері своїм першим учням як восьмирічна. За планом мала прийняти 960 нових учнів, але поріг школи переступило 1200 мешканців новобудови. Перші успіхи, вихід на перші позиції були визначені фактом призначення директором школи Івана Івановича Антипова, людини, кредом якого були діяльність, ініціатива, переживання за улюблену справу. Ішли роки, школа набирала ритму бурхливого життя, а колектив учителів уже тоді згуртувався й об’єднався навколо спільних інтересів. Справу Антипова І.І. було продовжено. Протягом 45 років школу 6 очолювало 8 незабутніх керівників, талановитих педагогів. Ми також пишаємось Карповим Станіславом Семеновичем, Валуйською Наталією Володимирівною, Івановим Геннадієм Пахомовичем, Черновим Вячеславом Герасимовичем, Бєловим Володимиром Олексійовичем, Петровою Євдокією Миколаївною. Їх справу було продовжено та примножено Волченко Ларисою Петрівною, яка сьогодні очолює колектив СЗШ № 6.

Завдяки її професійному керівництву колективу учнів і педагогів є чим гордитись. Процеси, які сьогодні відбуваються, - кропітка праця вчителів, що віддали їй більше ніж чверті століття. Свій вибір сьогодні школа шість тісно пов’язує з впровадженням моделі громадсько активної школи. Це шлях постійного пошуку та опанування нових форм роботи, участь у Всеукраїнських та міжнародних конкурсах, реалізація нових проектів, розвиток волонтерства. З 2006 року учнями, вчителями, представниками громади реалізовано більше 6 соціальних проектів. Серед них пілотний проект «Ми родом з дитинства» за сприяння Сєвєродонецького агентства розвитку громади та Департаменту міжнародного розвитку Великобританії. Він став поштовхом до реалізації цілої низки проектів, направлених на розвиток місцевої громади. Це проекти «Волонтери – покоління NEXT» та «Волонтери – покоління NEXT: новий вимір», проекти «Поезія та музика душі», «Людина з великим серцем», присвячений В.І.Козодоєву. Це й щорічні акції «Сім кольорів веселки – сім наших корисних справ», «СНІД: не залишимось байдужими», «Молодь обирає життя без тютюну», «Моя позиція: НІ – наркотикам!» та ін. Проекти, які реалізуються в закладі, різні за обсягом та складністю. Вони мають дуже різну спрямованість. Через них ми залучаємо дітей до виконання корисних справ. Вони спрямовані на отримання кращих знань з різних предметів. Деякі з них навіть виходять за межі школи. Найчастіше для нас цінним виявляється не сам проект, а можливість залучити дітей до виконання різноманітних завдань та досвід, який вони можуть при цьому отримати. Усе це сприяє успішному входженню дитини в суспільство.

Сьогодні школа пишається переможцями ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад. Творчий тандем учителів та їх вихованців приніс успіх Торуа Мілані, Коряковій Марії, Одарченку Владиславу, Хворостяній Вікторії, Крохмалю Олександру, Піддубній Карині, Демент’євою О., Уткіній Катерині, Корольовій Наталії, Адамовій Діані, Сорочинській Марії, Кривенку Тимофію, Денисовій Лілії, Тарасенко Альоні.

У школі третій рік працює наукове товариство учнів «Юний науковець», яке сприяє розвитку творчого потенціалу старшокласників. Головним завданням товариства залишається залучення учнів 9-11 класів до роботи МАН. Наполеглива праця юних науковців має свої позитивні результати. Колектив учителів пишається Адамовою Д. та Ляховою Т., призерами ІІ, ІІІ етапів конкурсу-захисту Всеукраїнського науково-дослідницьких та науково-технічних робіт учнів-членів МАН. Результати участі представлені в таблиці

З боку учнів нашої школи кожного навчального року спостерігається зацікавленість щодо участі у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах. Так, у 2014-2015 н.р. учні 10 класу Подоляка М., Мирошниченко О. на ХІУ Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів, аспірантів і молодих вчених, яка проводилась у МАУП у м. Сєвєродонецьку, у номінації «Суспільство і державотворення» стали переможцями. Учениця 11 касу Стахова К. стала учасником І Всеукраїнської науково-технічної конференції «Актуальні проблеми науково-промислового комплексу регіонів, яка проводилась у м.Рубіжне на базі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Стахова К. отримала сертифікат учасника конференції та грамоту за кращу доповідь «Особливості розвитку українського символізму на початку ХХ століття». Щороку учні початкової школи є призерами міських малих олімпіадах «Стежини до успіху» з математики, з предмету «Природознавство», міського конкурсу юних математиків імені О.А.Завгороднього.

Достатньо високий рівень професіоналізму колектив школи показує під час презентації свого досвіду на Всеукраїнських та Міжнародних виставках. У жовтні 2013 року школа стала учасником Громадської акції «Флагмани освіти і науки України». За вагомий внесок у розвиток освіти і виховання підростаючого покоління заклад нагороджено грамотою та Почесною відзнакою (медаллю) Міністерства освіти і науки України.

12 березня 2015 року школа стала учасником УІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2015». Заклад на виставці гідно представив позитивний імідж та передовий досвід роботи педагогічного колективу з патріотичного виховання. У номінації «Сучасний навчальний заклад як соціокультурний осередок громадянсько-патріотичного виховання дітей та студентської молоді» школу нагороджено Золотою медаллю.

Але найголовніше в школі – її душа. Той дух, який формується колективом учителів, учнів та батьків. Шкільні стіни постійно рахують час: 45, 55, 60 років, та школа завжди залишатиметься молодою, адже щороку 1 вересня вона наповнюється новими дзвінкими голосами. Шкільний дух не має віку. Йому завжди – 11, рівно стільки, скільки від першого до останнього дзвоника проходять свій шлях учні.

Кiлькiсть переглядiв: 2487

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.